افزایش 30درصدی مصرف آب در شهرستان ارومیه

1

سرپرست امور آب و فاضلاب ارومیه از افزایش 30 درصدی مصرف آب در این شهرستان خبر داد.

صابر خسروزاده در گفتگو با برنامه صبحگاهی«سلام یاشاییش» صدای مرکز آذربایجان غربی با اشاره به افزایش چشمگیر مصرف آب در شهرستان ارومیه اظهار داشت: ورود به فصل گرم سال و افزایش دمای هوا و نیز شیوع ویروس کرونا و توصیه به شستشوی مکرر دست ها، باعث افزایش 20 تا 30 درصدی مصرف آب شده است.

وی گفت: با توجه به محدودیت میزان تولید آب و افزایش مصرف،انتظار می رود، شهروندان با سرلوحه قرار دادن صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف، شرکت آب و فاضلاب را در تداوم خدمات رسانی یاری کرده و شاهد افت فشار و یا قطع آب نباشیم.

سرپرست امور آب و فاضلاب ارومیه در پاسخ به تماس یکی از شهروندان از خیابان میرداماد مبنی بر افت فشار آب، افزود: به لحاظ هم سطح بودن برخی ساخت و سازها با مخازن و تاسیسات آبرسانی در اینگونه مناطق، با افت فشار و قطع آب مواجه می شوند که برای رفع آن، دو مخزن از تصفیه خانه شماره یک و دو و خط انتقال آب به طول هشت کیلومتر در دست اجرا است که با اتمام آن تا پایان تابستان سال جاری، مشکل افت فشار و قطع آب در این مناطق رفع خواهد شد.

خسروزاده در خصوص افت فشار آب طی روزهای گذشته نیز اظهار داشت: بدنبال بارش های اخیر در بالادست سد شهرچای و جاری شدن سیل، کدورت آب ورودی به تصفیه خانه افزایش یافته بود که موجب افت و کاهش تولید آب شد.

وی گفت: 60 تا 70 درصد آب شرب شهر ارومیه از محل سد مخزنی شهرچای تامین می شود که با کاهش تدریجی کدورت آب ورودی به تصفیه خانه ها، مشکل افت فشار در برخی مناطق شهر ارومیه نیز مرتفع شده است.   

 

تصاویر