مالکین واحدهای مسکونی در منطقه بهداری ارومیه نسبت به دریافت انشعاب قانونی آب شرب اقدام نمایند

01

مدیر امور آب و فاضلاب ارومیه از مالکین واحدهای مسکونی واقع در منطقه بهداری خواست تا هرچه سریعتر نسبت به دریافت انشعاب قانونی آب شرب اقدام نمایند.

صابر خسروزاده با بیان اینکه برخی ساکنین این منطقه از 10 سال گذشته بصورت غیرمجاز از آب شرب استفاده می کنند،  اظهار داشت: 270 خانوار ساکن در این منطقه با برداشت غیرمجاز آب از شبکه های توزیع،  مشکلات عدیده ای را برای سایر مشترکین و شرکت آب و فاضلاب ایجاد کرده اند.
وی افزود: تذکرات لازم برای تبدیل انشعابات غیرمجاز به انشعاب قانونی به کرات به این واحدها ارائه شده است که تاکنون 200 واحد نسبت به خرید انشعاب قانونی اقدام کرده‌اند.
وی گفت: امور آب و فاضلاب ارومیه در راستای صیانت از حقوق بیت المال و ارائه هرچه بهتر خدمات به شهروندان، علی الخصوص در منطقه بهداری و کوچه های سروستان و بهارستان، طی سال گذشته با انتشار فراخوان عمومی و اطلاع رسانی های لازم، آمادگی خود را برای واگذاری انشعاب آب شرب را اعلام کرده که با بی توجهی عده‌ای مواجه شده است.
خسروزاده با برشمردن مضرات و  خسارات ناشی از انشعاب های غیرمجاز اظهار کرد: کاهش میزان آب در شبکه های توزیع آب و افت فشار در شبکه از جمله تبعات انشعابات غیرمجاز است که در این رابطه شکایات عدیده ای نیز از سوی سایر مشترکان ساکن در منطقه واصل شده است.
وی با اعلام اینکه شرکت آب و فاضلاب بر اساس مستندات قانونی وظیفه دارد تا نسبت به جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز و معرفی به مراجع ذی صلاح قضایی اقدام نماید، از مالکان واحدهای مسکونی دارای انشعاب غیر مجاز خواست تا در اسرع وقت نسبت به تبدیل انشعاب خود به انشعاب مجاز اقدام نمایند.

 

تصاویر