مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی:

مشترکین آب مراقب یخ زدگی کنتور و تاسیسات آبرسانی باشند

01

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: با توجه به ورود جبهه هوای سرد و بارش برف، مشترکین از یخ‌زدگی کنتور آب پیشگیری کنند.

علیرضا رضوی اظهار داشت: با توجه به ورود جبهه هوای سرد به استان و بارش برف و احتمال یخ‌زدگی تاسیسات آب منازل توصیه می‌شود مشترکین نسبت به عایق‌بندی تاسیسات آب منازل خود به ویژه کنتور آب اقدام نمایند.
وی گفت: استفاده از پوشش پشم شیشه، گونی و الیاف مصنوعی، خاک اره، پوشال، پارچه و عایق‌های پلاستیکی در محفظه کنتور بهترین راهکار برای پیشگیری از یخ‌زدگی کنتور و تاسیسات آب است.
وی افزود: در صورت یخ‌زدگی کنتور، مشترکین از حرارت مستقیم برای رفع یخ‌زدگی استفاده نکرده و از ریختن آب گرم بر روی کنتور یخ‌زده نیز خودداری کنند.
رضوی تصریح کرد: مشترکین برای اینکه بتوانند مانع از یخ‌زدگی کنتور آب شوند، می‌بایست برای حوضچه آن درب مناسب و استانداردی تهیه کنند که مانع از ورود سرما به آن داخل حوضچه شود.

وی با تاکید بر جلوگیری از ورود آب‌های سطحی به داخل حوضچه‌های کنتور، یادآور شد: با انجام این اقدام از وقوع یکی از عوامل مطرح در یخ‌زدگی کنتورهای آب پیشگیری خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند هرگونه حادثه آب و فاضلاب را به صورت شبانه‌روزی به شماره ۱۲۲ مرکز ارتباطات مردمی شرکت آب و فاضلاب اعلام کنند.

تصاویر